אילוף כלבים למניעת נזקים

אילוף כלבים למניעת נזקים

אילוף כלבים למניעת נזקיםאנשים רבים לא מבינים כל כך מה הקשר בין אילוף כלבים, לבין העובדה שהכלב שלהם נוטה להרוס פריטים שונים שיש בבית – ספות, נעליים, מיטות, ומה לא בעצם. יש כאלה שחושבים כי פשוט יש להעניש את הכלב על התנהגותו, או לחילופין פשוט להשלים עם ההתנהגות הבעייתית שלו. לא אלה ולא אלה צודקים, ובאמצעות אילוף כלבים אפשר בהחלט לגרום לכלב להפסיק לגרום נזקים לבית שלנו. רגע לפני שמתחילים בתהליך של אילוף כלבים, חשוב להבין מדוע כלב נוטה בכלל לבצע כל כך הרבה נזקים בבית. ראשית, כלב הוא לא בן אדם. הוא לא עושה זאת מתוך החלטה מושכלת להזיק לבית או לנו, אלא לרוב מתוך שעמום או פחדים. לפני תהליך אילוף כלבים, הכלב כלל לא מבין מה המשמעות של האובייקטים האלה עבורנו. ניתן להדגים זאת על ידי דוגמא פשוטה: אם חזרתם הביתה וגיליתם שהכלב לעס את הספה, אתם מיד כועסים עליו, אבל הכלב לא מבין מדוע אתם כועסים עליו, כי מבחינתו הוא כבר שכח לגמרי שהוא בכלל לעס את הספה…..

 

אז איך מבצעים אילוף כלבים למניעת נזקים נכון?

בשלב הראשון של אילוף כלבים לצורך מניעת נזקים, חשוב להבין שמילת המפתח היא "לתפוס את הכלב על חם" – למה הכוונה? אחד הדברים החשובים בתחום של אילוף כלבים הוא לגרום לכלב להבין את הקשר בין מה שהוא עושה לבין התגובה שלנו. כלב כאמור, הוא לא בן אדם, הוא לא מישהו שאנחנו יכולים להגיד לו "תראה מה עשית לפני חמש שעות", והוא יבין. אילוף כלבים מתמקד בכאן ועכשיו, כלומר, בלתת תגובה מיידית למעשים של הכלב -  תגובה חיובית או שלילית כמובן. כלומר, במידת האפשר, צריך לפקוח עין על הכלב, ולראות אם הוא מתחיל להרוס דבר מה. רק בזמן המעשה צריך לבוא אליו בקול אסרטיבי, ניתן גם לרקוע ברגל, ולדרוש שיחדל מאותה פעילות. חזרה על האקט הזה של אילוף כלבים מספר פעמים גורמת לו להבין את כוונתכם ולהפנים את המקרה להמשך.

האם מבצעים אילוף כלבים למניעת נזקים בעצמנו?

ניתן אמנם לבצע אילוף כלבים למניעת נזקים בכוחות עצמכם, אבל פעמים רבות לא תמיד אנחנו מוצאים את הזמן כדי לבצע אילוף כלבים כמו שצריך, מה גם שהתהליך של אילוף כלבים לא כולל רק בקרה למניעת נזקים אלא עוד דברים רבים, בפרט אם מדובר בכלב צעיר. במקרה שאתם שמים לב שהכלב שלכם מתחיל להזיק לבית, ולכם יש פחות זמן לפקוח עליו עין כל העת, כדאי לקרוא למאלף כלבים שיבצע אילוף כלבים מקצועי לצורך מניעת נזקים או לכל מטרה אחרת.

בעלי כלבים, אם אתם גרים באזור הצפון, פנו אל רואי, מאלף כלבים מוסמך ובעל ניסיון, שיבצע אילוף כלבים לכל כלב מכל גזע שהוא ויאפשר לכם לינות מחיים שמחים ונטולי דאגות בכל הקישור לגידול הכלב שלכם ולהתנהגותו.