אילוף כלבים לעשיית צרכים

איך מבצעים אילוף כלבים לעשיית צרכים?

אילוף כלבים לעשיית צרכיםתחום עשיית הצרכים אצל הכלבים הוא לא תמיד נעים במיוחד, מטבע הדברים, אבל אם מבינים כמה אלמנטים על אילוף כלבים, בפרט על אילוף כלבים צעירים במיוחד, אפשר להפוך את התהליך לנעים הרבה יותר – גם עבור הכלב עצמו, וגם עבור הבעלים. בתחום של אילוף כלבים בכלל, וכמובן גם אילוף כלבים לצורך עשיית צרכים, קיים כלל מאד ברור – ככל שמתחילים מוקדם יותר, כך טוב יותר גם עבור הכלב וגם עבור בעליו. משום שלרוב נהוג להזמין אילוף כלבים מקצועי רק כשמלאו מספר חודשים לכלב, על בעלי הכלב לבצע מספר צעדים כאשר הכלב עוד גור קטן.ראשית, כל עוד לכלב שלכם עוד לא מלאו חודשיים, אין ממש על מה לדבר איתו – הוא כמו תינוק אנושי בן יומו שעושה את צרכיו בטיטול, וכמו שלא תנסו לגמול תינוק בן שבוע מהטיטול – כך אין טעם לבצע אילוף כלבים לעשיית צרכים גם על כלב בן חודש.

אילוף כלבים לעשיית צרכים – התחלה

כאשר לכלב מלאו חודשיים, אפשר להתחיל איתו תהליך של אילוף כלבים לצורך עשיית צרכים כמו שצריך. בגיל זה הכלב אמנם עוד לא בשל לעשיית הצרכים בגינה, אבל בעצם מתחילים להכווין אותו לרעיון הזה. איך תהליך זה של אילוף כלבים מתבצע? נהוג לתחום את הכלב באזור סגור בבית, כמו חדר או פינה של חדר. ניתן גם לקשור את הכלב בקשירה קצרה יחסית, משום שכלב מוגבל בתנועה באופן אינסטינקטיבי לא עושה את צרכיו.כאשר הכלב בן חודשיים בלבד, יש לגשת אליו כל שעה, ולהוציא אותו לטיול קצר בבית, מומלץ באזור קרוב לדלת, שם הוא יכול לעשות את צרכיו (אל תשכחו לשים באזור כמה עיתונים). זהו השלב הראשון של אילוף כלבים לצורך עשיית צרכים – שכן אז הכלב מתחיל להבין את הקשר בין הטיול, לבין עשיית הצרכים, גם אם באופן בסיסי מאד. בשלב הבא של אילוף כלבים נהוג להאריך את משך זמן ההפסקה בין "טיול" אחד למשנהו, כאשר לדוגמא גור בן ארבעה חודשים יכול להתאפק עד כ4 שעות ללא עשיית צרכים.שימו לב! חשוב מאד לא לצפות מהכלב לדברים לא הגיוניים – אתם לא גורי כלבים, ולרובכם קשה להתאפק 9 שעות מבלי ללכת לשירותים – כנראה שגם לו קשה. אילוף כלבים צריך להיות ריאלי, בעיקר בתחום של עשיית צרכים.

האם תמיד יש זמן לתהליך אילוף כלבים לעשיית צרכים?

אילוף כלבים, בפרט אילוף כלבים צעירים לצורך עשיית צרכים, הוא דבר שדורש זמן וקשב. גם אם יש לנו את הזמן הדרוש לכך (שכן אחרת לא היה לנו כלב), לא תמיד אנחנו יודעים איך להתנהג עם הכלב בשלבים השונים של גדילתו. אילוף כלבים לעשיית צרכים של גור בן חודשיים שונה לחלוטין מאילוף של כלב בן חצי שנה, וחשוב להיעזר באיש מקצוע, שיוכל לעזור לכם לבצע אילוף כלבים נכון – בין השאר גם כדי שהכלב יעשה צרכיו היכן שצריך. אם אתם גרים באזור הצפון ורוצים אילוף כלבים מקצועי, צרו קשר עם רואי – מאלף כלבים מוסמך, שישמח לאלף את הכלב שלכם, להקנות לו הרגלים של עשיית צרכים נכונה, וכמובן גם הרגלים נוספים – הכל למען הכלב שלכם ולמענכם.