מדוע צריך לבצע אילוף כלבים?

מדוע צריך לבצע אילוף כלבים?

אילוף כלביםהאם אנחנו מודעים לחשיבות של אילוף כלבים? בדמיוננו, אילוף כלבים מתקשר בעיקר אל אילוף כלבים גדולים במיוחד, שנראים פראיים מאד. אולם, אילוף כלבים מתייחס אל אילוף של כל הכלבים, מכל סוג שהוא, בכל הגדלים, ללא הבדל של גזע הכלב או מיהם בעליו. למה בעצם צריך לבצע אילוף כלבים ומדוע זה כל כך חשוב? כל מי שמכיר את ההיסטוריה של הכלבים והאדם, יודע לספר, כי במשך מאות שנים הכלב בוית ,עד שהתרחק מאד מאחיו הקדמוני – הזאב. זה נכון שכיום כלב, גם במצב רגיל, הוא מבוית הרבה יותר מן הזאב, אבל עדיין צריך לזכור מהם מקורותיו, וכלב לא מאולף יכול להיות מקור לצרות עבור הבעלים שלו – במקום מקור לברכה ושמחה. אז מהו בכלל אילוף כלבים?

קצת על אילוף כלבים

אילוף כלבים משמעותו התאמה של הכלב לסביבה הביתית שבה הוא חי. חשוב לציין, כי יש מספר שיטות של אילוף כלבים, ואין שיטה אחת מנצחת שתמיד אפשר להשתמש בה. מדוע קיימות כמה שיטות של אילוף כלבים? יש לכך מספר סיבות.

ראשית, יש מספר גזעים של כלבים, כאשר לכל גזע יש מזג משלו, הרגלים משלו, חסרונות ומעלות. אילוף כלבים נכון יודע להתאים עצמו לגזע של הכלב, ובכך למצות את התהליך כמה שיותר טוב.

כמו כן, יש מספר סוגים של אילוף כלבים, משום שהכלבים גם חיים בסביבות שונות – אילוף כלבים שגרים בבית פרטי עם חצר מרווחת וילדים שמשחקים איתו כל הזמן, ממש לא דומה אל אילוף כלבים שגרים בדירה בקומה השלישית, כאשר הבעלים שלהם חוזרים בשעה מאוחרת מהעבודה. לכל כלב צרכים שונים, ועל כן גם צורות אילוף שונות, שעוזרות לו להתרגל למצב בו הוא נמצא.

כמה דברים שאולי לא ידעתם על אילוף כלבים

הרבה פעמים לאנשים יש סטיגמות מסוימות על אילוף כלבים, שלא כולן נכונות. יש אנשים שבטוחים, כי אילוף כלבים משמעותו יצירת מערכת שלמה של הרתעה ועונשים כלפי הכלב, ולא תמיד זה נכון. באופן עקרוני, המודל של אילוף כלבים קובע, כי יש להתנהג עם הכלב כמה שיותר בעדינות – כל עוד זה אפשרי. המשמעות של זה היא, שאם הכלב מגיב בצורה חיובית לתהליך האילוף, אין סיבה להתנהג כלפיו ביד קשה. אילוף כלבים שנעשה בצורה קשה ואגרסיבית באופן תמידי, אינו מומלץ, והתהליך הזה לא יצור עבורכם כלב מאולף, אלא כלב שיפחד מכם.

זכרו, כי המהות של אילוף כלבים היא לא לגרום לכלב לפחד מכם – אלא לכבד אתכם, ויש הבדל גדול בין השניים. במילים אחרות – אילוף כלבים הוא הליך מומלץ מאד לכל מי שהחליט לקנות כלב, ורוצה לחיות איתו בהרמוניה, ליהנות ממנו ולזכות בחיבתו – לצד שמירה על כבוד הכלב וכבודכם.

אם הבנתם את החשיבות של אילוף כלבים, אתם גרים באזור הצפון, ומחפשים מאלף מוסמך ובעל ניסיון עם כלבים – צרו קשר עם רואי, מאלף כלבים מוסמך באזור הצפון, שישמח להתחיל עם הכלב שלכם את תהליך האילוף, תוך מתן הקשבה לצרכים של הכלב, וכמובן תוך כדי שיתוף פעולה מלא אתכם.