תהליך אילוף כלבים

כיצד מתחיל התהליך של אילוף כלבים?

תהליך אילוף כלביםהאם החלטתם כי ברצונכם להתחיל תהליך של אילוף כלבים עם הכלב שלכם? ראשית, דעו שמדובר בבחירה מצוינת: אילוף כלבים עוזר לא רק לכם, אלא גם לכלב עצמו לתקשר אתכם בקלות ובפשטות, ולהתרגל אל הסביבה בה הוא חי. יש אנשים שרוצים לבצע את התהליך של אילוף כלבים בעצמם, אולם חשוב לקבוע לכך כמה סייגים: רובנו לא מאלפים מקצועיים, ולכן קשה לנו לבצע אילוף כלבים בעצמנו. בנוסף, ככל שהכלב יותר מבוגר, כך יותר מומלץ לקרוא לאותו מאלף מקצועי, שיבצע תהליך של אילוף. תתפלאו לגלות עד כמה כלב שגילו כבר 8 חודשים יכול להיות עקשן מאד, וכאשר מדובר על כלבים שגילם יותר משנה – כבר נדרשת ללא ספק עזרה מקצועית, שכן אילוף כלבים שגילם יותר משנה הוא משמעותית קשה יותר, וחייבים עזרה מקצועית.

8 שיטות בתהליך אילוף כלבים

בתהליך אילוף כלבים , קיימות שמונה שיטות שונות לאילוף הכלב. לא מדובר בשיטות שסותרות זו את זו, וניתן בהחלט לשלב ביניהן בתהליך של אילוף כלבים. השיטות הן:

  • הלטי
  • השיטה החיובית
  • ניתוב יצרים
  • כדורי בד
  • רוורס טריינינג
  • שיטת ההימנעות
  • קליקר
  • קולר אלקטרוני

אם פניתם אל מאלף מקצועי, חשוב שתדברו איתו, ושתקבלו הסבר על השיטות השונות של אילוף כלבים. לרוב לכל מאלף יש אג'נדה משלו בנוגע לשיטות המומלצות, אבל מאלף טוב ידע לשלב בתהליך אילוף כלבים חלק מן השיטות, לעתים גם בהתאם לדרישת הבעלים.

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך אילוף כלבים, הוא השיתוף שלכם בתהליך – לא מספיק שהכלב יגיב טוב למאלף. זכרו שלמאלף יש ניסיון רב מאד עם כלבים, כך שטבעי יותר בעבורו לאלף את הכלב ולדאוג שהכלב ירכוש לו כבוד. החוכמה האמיתית של אילוף כלבים היא השלב בו הכלב עובר לכבד אתכם ולציית לכם. בנוסף, טעות נפוצה שעושים היא אילוף כלבים רק עם אחד מבני הבית – אם גרים עוד אנשים בבית, אפילו ילדים, חשוב מאד לבצע את התהליך של אילוף כלבים בשיתוף איתם, שהכלב ידע לתקשר עם כל אחד מבני הבית.

עוד כמה דברים שחשוב לדעת על אילוף כלבים

אחד הדברים הכי חשובים בתחום של אילוף כלבים הוא התרגול בבית. אילוף כלבים לא מתחיל ונגמר עם המאמן. ההפך הוא הנכון – אילוף כלבים הוא תהליך שמתרחש עם הכלב כל הזמן. זכרו שהכלב לא יודע מתי השיעור מתחיל או נגמר – אם תיצרו אצלו שיגרה בהתאם לעקרונות האילוף, תהפכו את התהליך ליעיל, ולא סתם תאריכו אותו לחינם. זכרו לתרגל אילוף כלבים בכל זמן שאתם עם הכלב, תרגלו את הפקודות השונות ואת השיטות השונות. יצירת שגרה של אילוף עבור הכלב, מעצימה אילוף כלבים, ומביאה את תהליך האילוף לממש את מקסימום הפוטנציאל.

אם אתם מחפשים מאלף כלבים מקצועי, שיוכל לאלף את הכלב שלכם בצורה המיטבית, וידריך גם אתכם במלאכה של אילוף כלבים, פנו אל רואי, מאלף כלבים מוסמך באזור הצפון – גם אתם וגם הכלב שלכם תהיו מרוצים.